Yasaklı Sitelere Giriş (DNS) – Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

Yasaklı Sitelere Giriş (DNS) – Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir [2019]

Ülkemiz Türkiye’de ve daha bir çok ülkede bazı internet sitelerine erişim engelleri gelebiliyor. Bu durumda gerçekten bazen çok ihtiyacımız olduğu anda bu sitelere giriş yapmamız gerekebiliyor. İşte bizde sizlere bugün yasaklı sitelere giriş hakkında 2019‘un en güncel bilgilerini vereceğiz. İçeriğimizin devamında artık kafanızda “yasaklı sitelere nasıl girilir?” gibi bir soru kalmayacak olup, dilediğiniz zaman bu yasaklı sitelere girebileceksiniz.

Sizlere çok fazla yöntem sunmayacağız çünkü şu an Google arama motoruna “yasaklı sitelere giriş” yazdığınızda bir çok site çıkıyor fakat bunlar güncel içerikler değil ve sizlere DNS değiştirmeyi öneriyorlar. Piyasada en bilindik olan Google DNS vs. gibi DNS adresleri ile yasaklı sitelere giriş yapmanız mümkün değil. Bu yöntemler engellenmiş durumdadır. Bizler yine de sizlere yasaklı sitelere giriş konusunda yardımcı olması adına DNS adreslerini içerik sonunda verdik.

Peki ne yapacağız? Ülkemizde de çoğunlukla engellenen Twitter, Facebook, YouTube gibi sitelere, şu anda hali hazırda uzun süredir engelli olan WikipediaImgur sitelerine nasıl giriş sağlayacağız? İşte yöntemler…

Yasaklı Sitelere Girme

Kulanacağımız yöntemler ile bulunduğunuz ülkedeki engelli sitelerin hepsine erişim sağlayabilirsiniz. Yöntemler oldukça basit ve bir bebeğin bile uygulayabileceği yöntemlerdir. 2 farklı yöntemi bu içeriğimiz de barındırıyoruz. Bu yöntemleri kullanın ve yasaklı sitelere giriş sağlayın!

1. Yöntem Proxy Siteleri

Burada kullanacağımız yöntemde Proxy siteleri üzerinden yasaklı sitelere giriş yapacağız. Tabi bu en sağlıklı yöntem değil fakat acil bir işiniz var ise 2. yöntemle de uğraşmak istemez iseniz diye sizlere sunduğumuz bir alternatiftir. Yasaklı olan sitenin adresini, Proxy sitelerine yazarak, Proxy sitesi üzerinden bir ağ oluşturup, yasaklı siteye giriş yapabiliyorsunuz. Şimdi aşağıda sizler için birkaç site sıraladık, sektördeki en iyi siteleri aşağıda bulabilirsiniz.

ProxySite

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

 

Aşağıdaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi dilerseniz YouTubeFacebook gibi sitelere direkt olarak üzerine tıklayarak Proxy ile giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz de özel URL’yi “Enter URL” yazan kısma yapıştırarak yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Siteye gitmek için tıklayın.

Yasakli.Net

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

Bu sitede de klasik bir Proxy sitesi olarak URL’i ekran görüntüsünde gördüğünüz yere yapıştırarak, istediğiniz yasaklı siteye girebilirsiniz. Siteye gitmek için tıklayın.

KProxy

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

Yine aynı şekilde kullanabileceğiniz fakat bu sefer eğer kullandığınız sunucuda yavaşlık yaşar iseniz, KProxy sizlere sunucu değiştirme hakkı da sunmaktadır. Siteye gitmek için tıklayın.

Bu siteleri kullanarak yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Şimdi sıra 2. Yöntemimizde…

2. VPN Kullanarak Yasaklı Sitelere Giriş

VPN’i çoğunuz duymuşsunuzdur. Özel Sanal Ağ (Virtual Private Network) anlamına gelmektedir. Şimdi sizlere VPN kullanımından bahsedeceğim. VPN, size başka bir ülkede bulunan sunucuya bağlanıp, o sunucudan da bağlanmak istediğiniz yasaklı siteye giden veri alışverişini sağlamaktadır. Yani size adında da geçtiği gibi özel bir ağ sunmaktadır. Şimdi sizlere yasaklı sitelere giriş programı ve VPN için birkaç ücretsiz alternatif önerisinde bulunacağız.

Opera VPN

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

Opera bildiğiniz üzere bir tarayıcı ve Chrome’dan Opera’ya büyük bir geçiş var. Bu nedenlerden biri de tarayıcı üzerinde herhangi bir eklenti kurulumu yapmadan sınırsız VPN kullanımı sağlamasıdır. Opera tarayıcıyı indirmek için tıklayın.

TouchVPN

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

Tamamen ücretsiz bir VPN’dir, şahsımca da kullandığım bir VPN programıdır. Bu VPN programını hem Android hem de PC’niz üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygulamayı açıp “connect” butonuna basmak olacaktır. Android için buraya, PC için buraya tıklayınız.

Zenmate

Bu bir Chrome eklentisidir. Eklentiyi Chrome’a veya Operaya ekleyerek ücretsiz bir şekilde VPN’e bağlanıp, yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Zenmate’in masaüstü programı ücretli olduğundan dolayı sadece eklenti olanından sizlere bahsetmek istedik. Zenmate’e ulaşmak için tıklayın.

kaynak

vipguncel.com