Google Adsense: Kazançlarınız risk altında | ads.txt hatası ve çözüm

Kazançlarınız risk altında: Bir veya daha fazla sitenizde ads.txt dosyası bulunmuyor. Gelirinizin olumsuz etkilenmesini önlemek için bu sorunu hemen düzeltin 

bana bu gün böyle bir mesaj geldi . Sizde bu uyarıyı aldıysanız sitenize ads.txt dosyası oluşturmanız gerekiyor. Bunun için size iki alternatif yol ile nasıl ads.txt dosyası oluşturacağınızı anlatacağım. WordPress siteler için eklenti yardımıyla, WordPress kullanmayan siteler içinse ftp yardımıyla ads.txt dosyası oluşturmayı göstereceğim. Bu sayede “Kazançlarınız Risk Altında” uyarısından kurtulacaksınız.

1. Yol WordPress Kullanmayan Siteler İçin Ads.txt Dosyası Oluşturma

  1. Yeni bir metin belgesi açıyoruz,
  2. Metin belgesine şu kodu ekliyoruz tabi pub ile başlayan yeri kendi Adsense hesabınıza göre düzenleyin:
  3. Dosyayı kaydettikten sonra Filezilla ya da benzeri bir ftp bağlanma programı ile ana dizinimize (public_html, yada sizin ana dizininizin kök ismi neyse) atıyoruz.
  4. Hepsi bu kadar kontrol etmek için sitenizinismi.com/ads.txt yazıp test ediyoruz.

aşağıdaki yayıncı kimliğini kopyalayın ayarlar hesap bilgisini tıklayarak ulaşabilirsiniz


2. Yol WordPress Kullanan Siteler İçin Ads.txt Dosyası Oluşturm

WordPress kullanan siteler için daha hızlı bir yöntem mevcut. Basit bir eklenti yardımıyla ads.txt dosyası oluştrmak mümkün hemen aşamalara geçelim.

  1. WordPress ads.txt eklentisini eklentiler>>yeni ekle kısmından arama kısmına “ads.txt manager” yazıp aratıyoruz. Karşınıza birçok eklenti çıkabilir fakat siz şunu yükleyin:
    ads.txt manager eklentisi
  2. Eklentiyi yükleyip etkinleştirdikten sonra wordpress admin panelimizden ayarlar ads.tx manager bağlantısına tıklayın. İçi boş sayfanın içerisine şu kodu ekleyin tabi pub ile başlayan yeri kendiAdsense hesabınıza göre düzenleyin:
  3. Kaydet dedikten sonra işlem burda bitiyor. Sitenizinismi.com/ads.txt şeklinde test edebilirsiniz.
  4. yayıncı kimliğini cıkarsa işlem tamamdır

benim işime yaradı inşallah sizinde yarar